2 Şubat 2012 Perşembe

İSPANYA, ONTARIO, ŞİLİ

Bu haftaki şarapların tadımı geçen hafta sonundan..cuma akşamı arkadaşlar arayıpta şarabımız hazır hadi gelin dediklerinde, bizdede var siz gelin deyip, sonuçta “bizde“ karar kıldık, muhabbetlerini ve kendilerini sevdiğimiz ve zaman zaman birlikte çeşitli şarapların tadına bakmaktan keyif aldiğimiz arkadaşlarımız Ispanya şaraplarından seçim yaparak, Castillo de Monseran Garnacha-2010 Carinena getirmişlerdi, eşim- kendisi hafif  şarap sevdigi icin- Ontario dan Moonlight Harvest-Merlot, ben ise Şili (Chili) şaraplarından Casa Lapostolle Casa -2010 Carmenera açmıştım..

Eh 3 şişe şarap tan hepsinin tadına bakmak vardı.. Ve hiçbirini daha önce denememiştik..
MOONLIGHT HARVEST-Merlot Copper Moon u önce kokladım çok cazip gelmedi,sonra tadına şöyle bir baktım, ilk yudum, ikinci yudum derken  3.de kadehi bıraktım)) çok açık kırmızı renkli, son derece hafif, asit oranını biraz yüksek bulduğum ve tad alamadığım, ama eşim ve arkadaşlar tarafindan fena değil denilen, bana göre son derece düz, hafif meyvemsi tadlı (belki )"bekletilirse daha iyi sonuc alınabilir"  olanlardan..

CASTILLO de MONSERAN GARNACHA-2010 Carinena
İspanya dan bizlere sunulan, yemek zamanı kırmızı etin yada peynir tabağımızın yanında bize eşlik edebilecek, koyu kırmızı renkli, asit oranı dengeli, kırmızı meyve ağırlıklı, hafif baharat ve nanemsi aroması ile keyifle içilebilecek, orta vücutlu, dengeli  ve “tekrar alınabileceklerden“ keyifli bir tad..

CASA LAPOSTOLLE Casa-2010 Carmenera
Şili den(Chili) Rapel Valley bölgesindeki Carmenera üzümlerinden (%100)
yapılan ve koyu mor rengi ile önce göze hitap eden, orta dolulukta, biraz baharat biraz çikolata aromalı, asit oranı dengeli ,kırmızı meyvelerin aroması bitişe bir müddet eşlik ediyor..Yemek ile yada kendi başına zevkle içilebilecek, ve kesinlikle listemde yer alacaklardan..
Hafta sonunuz keyifli geçsin diyorum..CHEERS

Not: Şarapların tadı ile ilgili yorumlarım tamamen kişiseldir..

3 yorum:

GÜLOANNEMUTFAKTA dedi ki...

72.HAFTA. PORSELEN DEMLİK ÇAY SAATİ ETKİNLİĞİNİN EV SAHİBİYİM SEVGİLİ ARKADAŞLARIM; http://www.porselendemlik.com/ tarafından hazırlanmış olan porselen demlik çay saati etkinliğini 02 Şubat 2012-2 Mart 2012 TARİHLERİ ARASINDA www.guloannemutfakta.blogspot.com YANİ BEN YAPACAĞIM. SİZ SEVGİLİ ARKADAŞLARIMI VE KATILMAK İSTEYEN HERKESİ ETKİNLİĞİMİZE DAVET EDİYORUM!!! TARİFLERİNİZİ HAZIRLAYARAK. VE TARİFİNİZE "PORSELEN DEMLİK ÇAY SAATİ 71.HAFTA " BAŞLIĞINI YAZARAK SAYFANIZDA YAYINLAMANIZI VE BANA YORUM BIRAKMANIZI RİCA EDİYORUM.SENİ VE BU YAZIYI OKUYAN HERKESİ ETKİNLİĞİMİZE DAVET EDİYORUM ETKİNLİĞİMİZE İSTEDİĞİNİZ KADAR TARİFLE KATILABİLİRSİNİZ ŞİMDİDEN KATILIMCI ARKADAŞLARIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. ETKİNLİĞİMİZE YEMEK TARİFİ GÖNDERİLMEMESİNİ RİCA EDİYORUM. LÜTFEN ÇAYIN YANINDA VERİLECEK TARİFLER OLMASINA DİKKAT EDELİM. SEVGİLER

ARNAVUTcigeri dedi ki...

Sohbet ve saraplar her zamanki gibi guzeldi. En kisa zamanda biz de tekrarliyalim derim...
Sevgiler.

Dostbahcesindenlezzetler dedi ki...

Sarap a 'hayir' yok biliyorsun))) musait bir zamanda neden olmasin))